Zamknij

Toruń: młody mężczyzna zaatakował przechodniów maczetą. Wcześniej wywołał awanturę domową

18.07, 17.01.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak dowiedziała się PAP, pierwsze zgłoszenie dotyczące 21-latka policja otrzymała o godz. 4.40. Mężczyzna miał być najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków i zachowywać się agresywnie wobec domowników. Oddalił się przed przybyciem patrolu.

21-letni mężczyzna, zanim zaatakował przechodniów maczetą w poniedziałkowy poranek w Toruniu, wywołał awanturę domową — dowiedziała się PAP. Przynajmniej trzy osoby są ranne i trafiły do szpitala. Agresor został zatrzymany przez policję.

"Mężczyzna atakował przechodniów ostrym narzędziem o długości ok. 50 cm, najprawdopodobniej maczetą. Pierwsze zgłoszenie było od kobiety, która szła wzdłuż Szosy Chełmińskiej. Ona zgłosiła uraz twarzy i wówczas zaczęliśmy szukać tego mężczyzny" - poinformowała PAP podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Ten miał atakować ludzi, idąc wieloma głównymi ulicami miasta m.in. ulicą Szeroką w centrum Starówki.

"W okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego udało się zatrzymać 21-latka. To Polak, mający jednak być może zagraniczne korzenie. Do szpitala w wyniku zadawanych przez niego ostrym narzędziem ciosów trafiły łącznie trzy osoby. Dwie kobiety i mężczyzna. Jedna kobieta ma uraz twarzy, a druga dłoni. Mężczyzna ma uraz twarzy" - dodała rzecznik prasowa toruńskiej policji.

Policja musiała obezwładnić agresywnego mężczyznę używając środków przymusu bezpośredniego. Jedna z poszkodowanych kobiet najpewniej straciła palec. Z informacji przekazanych PAP przez policję wynika, że poszkodowanych mogło być więcej niż trzy osoby.

W tej sprawie prowadzone są cały czas czynności przez policję.

Jako pierwsze informację o ataku 21-latka na przechodniów z użyciem noża bądź maczety podało radio RMF FM.(PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%