Zamknij
REKLAMA

Przystanek w Bożejewicach, szkolnictwo i remonty dróg w gminie Strzelno

11:57, 23.06.2022 | .
Skomentuj fot: P. Jankowski
REKLAMA
 Dzisiaj odbyło się zebranie Zarządu Powiatu Mogileńskiego, na którym radny Paweł Jankowski poruszył tematy dotyczące mieszkańców gminy Strzelno i problemów z jakimi się borykają. Zarząd otrzymał również absolutorium za 2021 r.

W trakcie trwających obrad komisji Rady powiatu poruszyłem temat lokalizacji przystanku autobusowego w sołectwie Bożejewice z uwagi na złożony wniosek przez sołtysa. Z przyczyn prawnych nie mógł on być rozpatrywany. Zgodnie z przepisami w pierwszej kolejności należy taki wniosek złożyć do gminy, która następnie będzie rekomendować go Zarządowi powiatu.

Poruszony został również temat zwiększenia dofinansowania dopłat do przewozu dzieci do szkół przez PKS z uwagi na rosnące ceny paliw. Była to rekomendacja Zarządu na prośbę przewoźnika.

Prowadzone były również rozmowy na temat udzielania zgody na dokonanie zmian w statucie Fundacji Powiatu, które umożliwiłyby świadczenie dodatkowych usług. Przyczyni się to na zwiększenie dochodów fundacji. Jednym z takich działań miałoby być wsparcie Zarządu dróg przy np. Pracach związanych z wykaszanie, sprzątaniem itp..

W trakcie sesji odbyła się również debata na temat raportu o stanie powiatu za 2021 r. W zabranym głosie stwierdziłem, że jak wynika z raportu szkoły powiatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponad 400 uczniów rozpoczęło naukę w naszych placówkach w 2021. Należy również zauważyć że bardzo dobre wyniki osiągnęli maturzyści w skali województwa. Podziękowałem za bardzo dobrą pracę kadry pedagogicznej, która przekłada się na ilość stypendystów. Poziom i jakość kształcenia ma swoje przełożenie w ilości podań, które złożyli absolwenci klas ósmych do naszych placówek w tym roku.

Przeprowadziłem rozmowę z Panią dyrektor Zarządu dróg aby przyspieszono prace remontowe na odcinkach drogowych w Bronislawiu, Bozejewicach, Ciechrz Gorki, Strzelno Klasztorne.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%