Zamknij

Radni rozmyślili się z uczczenia noblisty ze Strzelna

09:34, 01.10.2021 | PK
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje nasz partnerski Portal Kujawski w porządku obrad środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy znalazło się rozpatrzenie petycji w sprawie wydzielenia fragmentu ulicy Akademickiego pomiędzy ulicami Jasiniecką i Rejewskiego na Aleję Światła Alberta Abrachama Michelsona – pierwszego amerykańskiego noblisty w dziedzinie fizyki. Były plany idące dalej, aby w tym miejscu stworzyć faktycznie aleję światła. Radni się jednak rozmyślili.


Na sesję Rady Miasta Bydgoszczy przybył Dariusz Chudziński burmistrz Strzelna. Albert Michelson urodził się bowiem w Strzelnie.

- Współczesna fizyka bez Alberta Michelsona by nie istniała – mówił Jarosław Chrostowski, który wniósł petycję w tej sprawie do Rady Miasta - Jego rodzina była związana z Fordonem

W trakcie sesji uznano, że dzielenie ulicy Akademickiej to zły pomysł, dlatego projekt wycofano. Być może upamiętnienie Alberta Michelsona wróci w przyszłości, ale już w innym miejscu.

Albert Michelson urodził się w 1852 roku w Strzelnie. Wraz z rodziną wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Michelson zasłynął głównie z wynalezienia interferometru, przyrządu który pozwolił zmierzyć prędkość światła.

Portal Kujawski

[ZT]1194[/ZT]

[ZT]1189[/ZT]

 

(PK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%