Zamknij

Mogileńska willa z początku XX w. wyróżniona w konkursie Modernizacja Roku&Budowa XXI w.

11.41, 30.09.2022 . Aktualizacja: 14.39, 30.09.2022
Skomentuj https://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/2837/object/3311/willa-z-poczatku-xx-wieku-ul-kosciuszki-18-w-mogilnie
REKLAMA

28 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Modernizacja Roku&Budowa XXI w. Wśród 75 finalistów konkursu znalazła się willa z początku XX w. położona przy ul. Kościuszki 18 w Mogilnie, która przeszła gruntowną przebudowę i z budynku wielorodzinnego stała się centralą jednej z największych Multiagencji Ubezpieczeniowych w Polsce Insur Invest.

Warto podkreślić, że w pierwszym etapie zgłoszonych zostało ponad 500 obiektów, a wśród nich m.in. Magazyn Zbożowy GS - przystosowany do pełnienia funkcji kulturalnych i społecznych. Obiekty oceniało 36-osobowe jury pod przewodnictwem dr hab. Inż. Maciej Dutkiewicza – prof. Politechniki Bydgoskiej.

Założyciel firmy Insur Invest Wacław Bukowski z Prezes Zarządu Małgorzatą Bukowską nie wyjechali z Zamku Królewskiego z pustymi rękami. Oprócz tytułu Finalisty Konkursu inwestor otrzymał także nagrodę Warszawskiej Izby Gospodarczej, a także Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. W uroczystościach inwestorom z Mogilna towarzyszył także Stanisław Kaszyński - znany dziennikarz i regionalista. 

Inwestor Insur Invest z Mogilna był nominowany w kategorii budynki użyteczności publicznej. Warto też dodać, że równolegle z pracami jury trwało internetowe głosowanie publiczności, które zakończyło się o godzinie 16.00 w dniu wręczenia nagród. W tym głosowaniu willa z początku XX w. uplasowała się na wysokim 15. miejscu wśród 75 finalistów z dorobkiem 1.334 głosów.

Powiem szczerze – nie liczyliśmy na żadną nagrodę, a otrzymaliśmy ją i od Warszawskiej Izby Gospodarczej i od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Było to dla nas dużym i miłym zaskoczeniem. Cieszę się, że budynek zdobył uznanie w oczach kapituły konkursowej. Trzeba też podkreślić, że przy tej okazji wypromowane zostało nasze miasto, nasz region, z tego też mam ogromną satysfakcję bo Mogilno to Nasza Mała Ojczyzna – mówił po gali wręczenia nagród założyciel firmy Insur Invest, główny inwestor Wacław Bukowski.

Tytuł Finalisty Konkursu otrzymała też pracownia projektowa Projektowanie Wnętrz Kallos Agnieszka i Marcin Antczak z Inowrocławia

Organizator Konkursu: Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%