Zamknij

Były wicestarosta ma wątpliwości co do "ojcostwa" inwestycji w Mogilnie

08.39, 02.06.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Marian Mikołajczak zwrócił uwagę na polemikę dotyczącą "ojcostwa" ogromnych środków finansowych, jakie powiat, ale i nie tylko otrzymał od wojewody na realizację zgłoszonego wniosku. Jak przyznaje wicestarosta nie ujęto w tych informacjach działań byłego już zarządu powiatu.

[ZT]2739[/ZT]

- Nowy zarząd ze starostą Krzesińskim przypisuje to sobie, poprzedni zarząd, odwołany 30 grudnia uważa, że też ma w tym swój udział. Jak zwykle prawda leży pośrodku. My na zarządzie 30 grudnia przyjęliśmy uchwałę o zgłoszeniu inwestycji do programu, nowy już zarząd w lutym tego roku po uruchomieniu generatora wniosków, wniosek taki złożył.  Myślę, że nie ma co się spierać, co było pierwsze: jajko, czy kura - podkreśla Marian Mikołajczak.

Jak zauważa były już wicestarosta byłoby miło, gdyby "aktualny starosta wspomniał o tym, podobnie jak  o odcinku drogi pomiędzy Miradzem a Nową Wsią, który został oddany całkowicie  zawłaszczony już przez aktualną ekipę, mimo, że wszystkie prace poza położeniem dywanika  zostały  wcześniej przez nas wykonane. "

- Dzisiejsze władze dokonały tylko przecięcia wstęgi. Takiej postawy można moim zdaniem upatrywać albo w usilnym i bezkompromisowym dążeniu nowej władzy do szybkiego sukcesu za wszelką ceną, albo ze zwyczajnego ich faux -pas. Otóż obydwaj starostowie dopiero od pięciu miesięcy sprawują swoje urzędy, są nowicjuszami w tych zadaniach i muszą jeszcze wiele się nauczyć. Tak więc może bądźmy dla nich nieco bardziej wyrozumiali - dodaje Marian Mikołajczak.

Słowa wicestarosty skomentował Paweł Jankowski.

- Zgadza się panie Marianie 30 została przyjęta uchwała. Co do dywaników na odcinku Strzelno-Miradz do końca 2021 roku położone były dwa odcinki z trzech. Trzeci nie był ujęty w budżecie na 2022. Swoim wpisem również potwierdził Pan, że to nie obecny zarząd zaplanował inwestycje na ulicy Padniewskiej w Mogilnie jak to stwierdził w wpisie portal StrzelnoOnline. Wprowadzając w błąd czytelników - dodaje samorządowiec.

[ZT]2751[/ZT]

[ZT]2742[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

miszakniemiszaknie

0 0

Halo, Halo czy mnie znów słychać? Słychać? to dobrze. Zapraszam na bajki. Paulina z Kariną obie lubią słuchać do poduszki, a jeszcze jak je kupują, że są prawdziwe. 21:37, 02.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%