Zamknij

Burmistrz Chudziński dla Onetu: Na zmianie nic nie zyskujemy, a jedynie tracimy 

12:20, 08.01.2022 | PB, fot. IR
Skomentuj
REKLAMA

Portal Onet.pl poruszył temat zmian do jakich dochodzi co roku w gminach i miastach całego kraju. Czasem dzieje się to wbrew mieszkańców. Zdaniem dr hab. Katarzyna Kuć-Czajkowskiej z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w polski porządek prawny powinno się wprowadzać instrumenty, które ograniczałyby inicjowanie tak szeroko "zakrojonych działań aneksyjnych".

Portal Onet.pl poruszył temat kilku lokalizacji gdzie doszło do zmian w granicach gmin. Swoje terytorium od 1 stycznia powiększą m.in. Świecie, Połaniec, Lipiany.

Jak przypomina Onet.pl w innych gminach dochodziło do przejęcia terenów mimo braku zgody mieszkańców i władz gmin.

 — Niestety, na powyższej zmianie nic nie zyskujemy, a jedynie tracimy — uważa  burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński w rozmowie z portalem Onet.pl

Strzelno straciło 131 ha na rzecz gminy Jeziora Wielkie.

— W poprzedniej kadencji Gmina pozyskała i zainwestowała tam ponad 8 mln zł. Trwałość tego projektu wymaga prowadzenia zakładu bez zmian jeszcze 3 lata. Zakład zatrudnia kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych. Gmina Jeziora Wielkie nie zamierza go jednak prowadzić, twierdząc, że jej na to nie stać. Pierwotnie zaproponowali naszej gminie, iż po zabraniu tej nieruchomości mogą nam ją odpłatnie wydzierżawić. W ostatnim czasie deklarują, iż ewentualnie ją nam użyczą do czasu upływu trwałości ww. projektu — dodaje w wywiadzie dla portalu Onet.pl burmistrz.

Więcej tutaj.

[ZT]1818[/ZT]

[ZT]1816[/ZT]

[ZT]1811[/ZT]

 

(PB, fot. IR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CzytelnikCzytelnik

0 0

TO dość dziwne co się czyta gdyż wcześnie Burmistrz większych uwag odnośnie zmian nie wskazywał. Oddaje teren nie walcząc nawet o niego, a teraz taki lament dla onetu. To raczej zagranie pod publikę, ale cóż się dziwić z rondami było to samo. Najpierw obrońca skweru, później zmiana kierunku i mieszkańcy sami widzą. 13:24, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%