Zamknij

31. Finał WOŚP - harmonogram i listy do redakcji. Czy Strzelnianie popierają taką formę zbiórek? [Ankieta]

09.59, 17.01.2023 I.R. Aktualizacja: 14.18, 18.01.2023
Skomentuj DK Strzelno
REKLAMA

Zbliża się 31. Finał WOŚP. Również w Strzelnie i okolicy z tej okazji odbywa się wiele imprez. W ostaniach latach narosło wiele spekulacji wokół otoczki akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka. Do naszej redakcji piszą mieszkańcy, którzy mają bardzo różne zdanie w temacie, od skrajnego entuzjazmu, po zdecydowany sprzeciw.

Dom Kultury przesłał nam szczegółowy harmonogram finału WOŚP. Sami Państwo zdecydujecie, czy wpłacacie na WOŚP, Caritas, czy poszczególne dzieci potrzebujące pomocy.

Wszystkie nasze dotychczasowe oraz przyszłe licytacje na Allegro.pl, można znaleźć pod tym linkiem: allegro.pl/uzytkownik/wospstrzelno.

Nadchodzi 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Z tej wesołej okazji, Międzygminny Sztab Strzelno-Jeziora Wielkie, Dom Kultury w Strzelnie, GOKiR Jeziora Wielkie, Zespół Szkół w Strzelnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie rozpoczynają Wielkie przygotowania!

Rozpoczęła się zbiórka fantów na licytacje dla WOŚP. Serdecznie zachęcamy Was do dołożenia swojej cegiełki na szczytny cel, jakim jest walka z sepsą. Wszelakie gadżety możecie dostarczać do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie. Informujemy, że część przedmiotów trafi na licytacje na żywo podczas finału! Prosimy jednak nie przynosić żywności ani alkoholu – akceptowane są wyłącznie bony na te towary.

Spośród wielu wydarzeń towarzyszących finałowi, odbędzie się m.in. „Wirtualny Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą”. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Domu Kultury w Strzelnie: www.dkstrzelno.pl w zakładce „do pobrania”. Zawody odbędą się na dystansie 5 km, w przedziale od 16.01.2023 do 29.01.2023. Swoje uczestnictwo można zgłaszać do 25.01.2023 lub do wyczerpania limitu miejsc (50 osób). Aby wziąć udział w biegu należy dostarczyć poprawnie wypełnioną kartę zgłoszeniową do siedziby Domu Kultury w Strzelnie oraz uiścić opłatę startową do skarbony stacjonarnej w siedzibie DKS w wysokości 30 zł. Opłata w całości zostanie przeznaczona na rzecz WOŚP.

Im bliżej wydarzenia finałowego tym więcej atrakcji! W sobotę, 28.01.2023, o godzinie 9:00 odbędzie się turniej piłki siatkowej, na hali sportowej przy ul. Topolowej w Strzelnie. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie DKS: www.dkstrzelno.pl w zakładce „do pobrania”. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: [email protected] lub pod nr telefonu: 665 662 248. O godzinie 17:00 natomiast, w Sali przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie, odbędzie się prelekcja przygotowana przez lokalny oddział PTTK.

Dzień finałowy przepełniony będzie atrakcjami! Już o godzinie 10:00, na hali sportowej przy ul. Topolowej w Strzelnie, odbędzie się turniej tenisa stołowego. Wezmą w nim udział 4 drużyny ze Strzelna, Jezior Wielkich, Inowrocławia oraz Mogilna. Również od godziny 10:00, aż do godziny 19:00, w Sali przy MBP w Strzelnie, trwała będzie Międzypokoleniowa strefa animacji! Doświadczeni animatorzy przygotują szereg angażujących atrakcji oraz zabaw dla całych rodzin. Organizatorzy przewidzieli słodki poczęstunek dla uczestników (wstęp wolny). O godzinie 11:00 będzie miał miejsce Rajd Rowerowy PTTK, który startował będzie przy MBP w Strzelnie.

Najwięcej atrakcji będzie jednak miało miejsce podczas koncertu finałowego! W związku z tym zapraszamy wszystkich do świeżo wyremontowanej Sali Widowiskowej w Domu Kultury w Strzelnie o godzinie 15:00! Będziecie mieli możliwość doświadczyć wielu atrakcji oraz wspaniałych występów artystów ze Strzelna oraz z Jezior Wielkich. Przygotujcie również gotówkę, gdyż przewidujemy wiele licytacji, z których zysk zostanie w 100% przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! O godzinie 20:00, na Rynku w Strzelnie odbędzie się „Światełko do nieba”, gdzie podsumujemy kwotę, którą wspólnymi siłami udało nam się zebrać. Dla przypomnienia – kwota, którą udało nam się zebrać w zeszłym roku wynosiła aż 88 771,63 zł!

Grajmy razem, do końca świata i jeden dzień dłużej!

- Dom Kultury w Strzelnie

Czy będę wspierał WOŚP

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Zdecydowanie tak 29%
Zdecydowanie nie 52%
Wspieram inne organizacje 12%
Przelewam na konkretne dziecko 7%
Pomagam wszystkim 0%
(I.R.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

StrzelniokStrzelniok

2 2

Oj boli. Wiadomo jakie zdanie ma pani redaktor na temat WOŚP. 23:53, 18.01.2023

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

KasiaKasia

2 2

Oj żeby każdy tak ludziom pomagał jak pani redaktor.....owsiak pomaga za miliony dla siebie. 12:49, 19.01.2023


StrzelniokStrzelniok

0 1

Porównanie pani redaktor do Owsiaka jest bardzo nie na miejscu. Nie ten kaliber. 22:27, 19.01.2023


do strzelniokdo strzelniok

1 0

Zgadzam się, nie ten kaliber, bo p. redaktor pomaga ludziom za darmo, a owsiak za miliony dla swoich klakierów, no i pani redaktor nie wychwala zomo jak owsiak, to o czymś świadczy. 23:29, 19.01.2023


mieszkaniecmieszkaniec

2 2

Popieranie obecnej władzy na każdym kroku. Na miejscu sztabów WOŚP za taki artykuł zakazałbym publikacji materiałów z 31 Finału, prześlę to do Domu Kultury w Strzelnie, to nie jest informowanie mieszkańców, a nawoływanie do hejtu. Listy rzekomo wysłane nie zostały opublikowane nawet anonimowo, oczywiście, o ile takowe dotarły!?! TerazStrzelno, to już nie jest strzał w kolano tym artykułem, jesteście żałośni. 00:09, 19.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GabiGabi

1 0

No to leć na skargę żeby blokować wolność słowa, o której tak krzyczycie. Żadnego hejtu tu nie ma, jest zwykłe przedstawienie faktów: "Sami Państwo zdecydujecie, czy wpłacacie na WOŚP, Caritas, czy poszczególne dzieci potrzebujące pomocy". Więc decyduj sam i pozwól decydować innym za siebie, a nie odgórnie. 13:36, 20.01.2023


RadekRadek

2 1

Zluzujcie majty. Każdy ma prawo do własnego zdania. A ty mieszkaniec to Tusk, że bronisz wolności słowa? A Piotrek, sory mieszkaniec, czyż to nie obecna władza finansuje wam dom kultury, który to tak mocno promuje poczynania po? Daj se luz, bo się ośmieszasz. 11:57, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StrzelniakStrzelniak

2 1

A widzieliśta jak konkurencja solidaryzuje się z tefałenami? Aaaapolityczność pełną gębą 🤣 12:01, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%