Zamknij
REKLAMA

Ważna informacja dotycząca składania wniosków o dodatek na paliwo stałe

11.27, 14.09.2022 MOPS
Skomentuj
REKLAMA

Uwaga:

W przypadku gdy ogrzewanie budynku realizowane jest przez LOKALNĄ SIEĆ CIEPŁOWNICZĄ, obsługiwaną z kotła na paliwo stałe w rozumieniu art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, do wniosku należy załączyć OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA LUB ZARZĄDCY BUDYNKU o takim sposobie ogrzewania budynku zgodnie ze zgłoszeniem lub wpisem do centralnej ewidencji emisyjności budynków.
 

Dodatek węglowy przysługuje mieszkańcom budynków wielorodzinnych np. bloków i kamienic, w przypadku gdy ogrzewane są paliwami stałymi. Źródło ogrzewania może być indywidualne zainstalowane w lokalach (musi to być główne źródło ogrzewania) jak i pochodzić z KOTŁOWNI WĘGLOWEJ ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W BUDYNKU, BĄDŹ Z LOKALNEJ SIECI CIEPŁOWNICZEJ OBSŁUGIWANEJ PRZEZ KOCIOŁ WĘGLOWY. Każde gospodarstwo domowe w budynku wielorodzinnym powinno indywidualnie wystąpić o dodatek węglowy.

Uwaga: W przypadku gdy ogrzewanie budynku realizowane jest przez LOKALNĄ SIEĆ CIEPŁOWNICZĄ, obsługiwaną z kotła na paliwo stałe w rozumieniu art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, do wniosku należy załączyć OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA LUB ZARZĄDCY BUDYNKU o takim sposobie ogrzewania budynku zgodnie ze zgłoszeniem lub wpisem do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

W związku z powyższym osoby, które mieszkają w blokach i złożyły już wnioski, zobowiązane są dostarczyć OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA LUB ZARZĄDCY BUDYNKU. Osoby, które mają zamiar złożyć wniosek, muszą również  załączyć stosowne oświadczenie.

 

Dodatek węglowy to zadanie zlecone tzn. gmina składa zapotrzebowanie do wojewody, wojewoda do ministra właściwego do spraw energii.  Gmina złożyła stosowne zapotrzebowanie na środki finansowe do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Aby wypłacić Mieszkańcom pieniądze, gmina musi otrzymać je z województwa.

W momencie publikacji informacji Gmina Strzelno nie otrzymała żadnych środków finansowych na realizację zadania.

(MOPS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%