Zamknij
REKLAMA

Informacja dotycząca możliwości otrzymania zaświadczenia o dochodach drogą elektroniczną

15:35, 25.07.2022 | UM Strzelno
Skomentuj
REKLAMA

Informacja dotycząca otrzymania zaświadczenia o dochodach

Informujemy, że od lipca 2022 r. można uzyskać zaświadczenie o wysokości dochodów w formie elektronicznej logując się na stronę www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/.

W e-Urzędzie Skarbowym udostępnione zostały:

– zaświadczenia o wysokości dochodu podatnika (ZAS-DF),

– zaświadczenia o wysokości przychodu, dochodu, podatku należnego oraz składek na ubezpieczenia wykazane w PIT (ZAS-DFU).

Proszę o rozpowszechnienie tej wiadomości wśród osób zainteresowanych uzyskaniem takiego zaświadczenia. Zaświadczenie w formie dokumentu elektronicznego wydane poprzez e-Urząd Skarbowy ma taką samą moc prawną jak tradycyjny dokument papierowy i jest automatycznie podpisane pieczęcią szefa KAS o treści: „Pismo wygenerowane w e-Urzędzie Skarbowym opatrzone kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną Szefa Krajowej Administracji Skarbowej”.

Aby otrzymać zaświadczenie bezpłatnie, w ciągu kilku minut, wystarczy wyrazić zgodę na otrzymywanie korespondencji w formie elektronicznej na stronie  www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/ i złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach.

Jak złożyć wniosek

zaloguj się na www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/,

wyraź zgodę na e-Korespondencję i uzupełnij dane do powiadomień,

w zakładce «złóż dokument» wybierz i uzupełnij zaświadczenie o dochodach,

jeśli złożyłeś zeznanie podatkowe za 2020 lub 2021 rok w ciągu kilku minut odbierz zaświadczenie o swoim dochodzie i przedstaw dokument w instytucji wskazanej we wniosku. 

Wydanie zaświadczenia na wniosek złożony w e-Urzędzie Skarbowym nie podlega opłacie skarbowej.

Podstawa prawna

1.   Art. 306i w związku z art. 306ka ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r.poz. 1325 z późn. zm.).

organ podatkowy na wniosek podatnika wydaje zaświadczenie o wysokości jego dochodu. W przypadku gdy zaświadczenia są generowane automatycznie w e-Urzędzie Skarbowym, przepisy działu VIII a stosuje się odpowiednio.

2. Art. 3b ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1923 z późn. zm.): Nie podlega opłacie skarbowej wydanie przez organ Krajowej Administracji Skarbowej zaświadczenia na wniosek złożony za pośrednictwem konta w e-Urzędzie Skarbowym

 

 

 

 

(UM Strzelno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%