Zamknij
REKLAMA

Radni dopytywali o funkcjonowanie klubu Senior+

15:38, 14.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Podczas grudniowej komisji Rady Miejskiej w Strzelnie radni dopytywali o funkcjonowanie klubu Senior+, którego następnie powołali do życia. Jakie pytania zadawali samorządowcy?

Radny Ryszard Chudziński dopytywał o koszty funkcjonowania  klubu oraz o to ile minimum godzin realizowanych będzie w tej placówce tygodniowo. Z wypowiedzi Moniki Grabowskiej wynikało, że w projekcie może brać udział 15 osób ze względu na metraż i na te osoby samorząd będzie starał się pozyskać dofinansowanie. Jeśli chodzi o ilość godzin w tygodniu  to minimum będzie oznaczało 20 godzin. 

Radni dopytywali także czy znajdą się specjaliści  do prowadzenia zajęć oraz czy grupa 15 osób zostanie stworzona. Na oba pytania odpowiedziano pozytywnie. Za namową radnej Justyny Bogacz stwierdzono, że warto spróbować utworzyć dwie grupy po 15 osób. Zwiększy to dofinansowanie. Aktualnie przy jednej grupie kwota dofinansowania wynosiłaby 3000 tysiące złotych (200 złotych za osobę).

W klubie Senior+ zatrudnienie znajdzie osoba zatrudniona już na pół etatu w bibliotece. Umowa w klubie Senior+ będzie przewidywała umowę na pół etatu jako kierownik. Utrzymanie klubu będzie leżało po stronie gminy.
 

[ZT]1850[/ZT]

[ZT]1844[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%