Zamknij

Wszywanie esperalu

12:21, 16.04.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:21, 16.04.2024
pixabay pixabay

Odtruwanie alkoholowe i wszywka esperal to jedne z najczęściej wybieranych metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Oczywiście w tym wypadku warto skorzystać z profesjonalnej opieki lekarzy, którzy pomogą nam przejść przez skuteczną ścieżkę leczenia. Czym jest esperal i kiedy należy na niego postawić? Co trzeba wiedzieć o odtruciu alkoholowym?

Wszywanie esperalu

Specjaliści często proponują swoim pacjentom wszywanie esperalu, które ma za zadanie odstraszać od chęci sięgania po trunek. Nawet po zażyciu niewielkiej ilości alkoholu, dochodzi do wielu niepożądanych reakcji alergicznych. Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu wszycia esperalu? Okazuje się, że esperal w Legionowie jest dobrym rozwiązaniem w następujących przypadkach:

  • Nadmierne spożywanie alkoholu - próby odstawienia alkoholu mogą kończyć się niepowodzeniem, dlatego zaufajmy pomocy specjalistów. 
  • Trudności w kontrolowaniu picia - doświadczanie trudności w kontroli picia niestety jest bardzo częstym problemem. 
  • Problemy zdrowotne związane z zażywaniem alkoholu - nadmierne picie może negatywnie wpływać zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne (depresja, problemy z pamięcią, nadciśnienie, problemy z wątrobą).
  • Problemy rodzinne i zawodowe - częste picie alkoholu zazwyczaj oddziałuje na całe nasze życie, przez co tracimy pracę, rodzinę i czujemy się samotni. 
  • Bezskuteczne próby odstawienia alkoholu - uzależnienie może utrzymywać się przez długi czas, a samodzielne odstawienie alkoholu to bardzo trudne zadanie. Z pomocą przychodzi zatem wszywka alkoholowa esperal. 

Poza tym specjaliści zalecają wszywkę także wtedy, gdy epizody upojenia alkoholowego często się powtarzają. Nie każdy zdaje sobie sprawę z rangi problemu, dlatego zazwyczaj dopiero po utracie normalnego życia otwierają nam się oczy i podejmujemy leczenie. 

Odtrucie alkoholowe

Specjaliści z firmy Alkater proponują także profesjonalne odtrucia alkoholowe. Czym jest detoks alkoholowy? Najprościej mówiąc, jest to proces odtruwania organizmu z toksyn, jakie pozostały po nadmiernym spożyciu substancji psychoaktywnych. Odtrucie bazuje również na podaniu pacjentowi mikroelementów i witamin oraz pomocy w radzeniu sobie z efektami odstawienia alkoholu. Detoksykacji nie powinniśmy przeprowadzać na własną rękę - niezbędne jest tutaj wsparcie ekspertów, którzy doskonale znają się na leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Jak przebiega ta procedura? Na początku przeprowadza się diagnostykę, czyli badania krwi i testy medyczne. Mają one na celu określić poziom obecnych w organizmie substancji toksycznych. Potem z kolei wdrażane są środki farmakologiczne, pozwalające na usuwanie toksyn z organizmu, zmniejszenie skutków zespołu abstynenckiego i nawodnienie (podanie leków nasennych lub uspokajających). Walka o życie w trzeźwości nie jest łatwa, jednakże zawsze warto ją podjąć, chociażby ze względu na swoją rodzinę. 

Jak widzimy, leczenie alkoholizmu odbywa się różnymi drogami. Gdy skorzystamy z profesjonalnej pomocy, mamy znacznie większe szanse na wyzdrowienie. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%