Zamknij

Prognoza pogody dla Strzelna. Jak będzie w tym tygodniu?

20:09, 18.10.2021 | RM
Skomentuj
REKLAMA

Prognoza pogody dla Strzelna na najbliższy tydzień: W połowie tygodnia znaczne ocieplenie, ale koniec tygodnia zdecydowanie zimniejszy.

W Strzelnie początek tygodnia będzie bardzo chłodny, a w poniedziałek dodatkowo możliwe są czasami słabe opady. Na niebie przeważać będą chmury z nielicznymi przebłyskami słońca.

- W środę i czwartek przejściowo napłynie ciepła masa powietrza i zwłaszcza tego pierwszego dnia temperatura osiągnie po południu 18 st. Deszcz popada głównie nocami i ewentualnie rano, ale w ciągu dnia przeważać będzie pogoda bezopadowa i słońce będzie się przeplatać z chmurami- zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

Niestety ciepłego powietrza nie odczujemy w pełni, a to przez dość silny, a w czwartek chwilami silny zachodni wiatr (porywy do 60-70 km/h).

Odczujemy chłodniejsze powietrze, a odczucie chłodu zwiększy dość silny wiatr i okresami pojawiające się opady deszczu.

W sobotę i niedzielę zimne powietrze napływające z północy sprawi, ze na termometrach nie zobaczymy więcej niż 9-10 st., a w niedzielę rano zaledwie około 0 z możliwością przygruntowych przymrozków. W sobotę miejscami popada przelotny deszcz, a nawet krupa śnieżna, za to w niedzielę pogodniej, na ogół bez opadów i słabszy wiatr.

Do czwartku ciśnienie atmosferyczne będzie wyraźnie spadać, ale od piątku zacznie rosnąć.

Pogoda na ogół będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Możliwe nasilone dolegliwości bólowe, rozdrażnienie i spadek koncentracji oraz zwiększone problemy kardiologiczne.

W powietrzu będą obecnie głównie zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Caldosporium i Alternaria (mogą wywoływać objawy alergiczne u osób na nie uczulonych), a pyłek roślin będzie obecny co najwyżej w niskim stężeniu.

[ZT]1323[/ZT]

 

(RM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%