Zamknij

Wiemy jaki pocisk znaleźli saperzy w Strzelnie.

14:04, 12.05.2022 | KPP Mogilno
Skomentuj KPP Mogilno
REKLAMA
W Strzelnie znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznej pozostałości z czasów wojny policjantów poinformowali pracownicy wykonujący prace budowlane. Niebezpieczne znalezisko zostało już zabrane przez wojskowych saperów.

 

Wczoraj (11.05.2022)  o godzinie 11:20 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas wykonywania prac związanych z przebudową skrzyżowania ulic Kolejowej i Raj w Strzelnie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski typu B kaliber 76 mm z czasów II Wojny Światowej.

Policjanci do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez żołnierzy Patrolu Saperskiego nr 14 z 2 Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia celem neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno dotykać, ani przenosić, czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Wówczas policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

(KPP Mogilno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%