Zamknij

Uwaga na umowy zawierane na pokazie lub w domu

20:24, 16.12.2021 | KPP Mogilno
Skomentuj fot: I.R.
REKLAMA

 

Policja ostrzega przed nieuczciwymi firmami, które w trakcie pokazu akcesoriów medycznych, kuchennych, czy pościeli, próbują  sprzedać uczestnikom towary po znacznie zawyżonych cenach.

Taka nieprzyjemna sytuacja dotknęła jedną z mieszkanek powiatu mogileńskiego. Kobieta otrzymała w miniony wtorek (14.12.2021) telefoniczne zaproszenie na spotkanie dotyczące zagadnień zdrowotnych, podczas którego wylosowała w przeprowadzonym konkursie główną nagrodę w postaci generatora ozonu, materaca, poduszki i słuchawek. Prowadzący pokaz poinformował ją, że aby dopełnić formalności, musi podpisać umowę dotyczącą odebrania nagrody. Wtedy okazało się, że prezenty nie są darmowe, a ich koszt to prawie 12 tysięcy złotych. Kobieta zwróciła organizatorom spotkania wszystkie przedmioty i tego samego dnia zgłosiła policjantom próbę oszustwa.

Pamiętajmy, że od każdej tego typu umowy mamy prawo odstąpić, nawet jeśli druga strona,
a tak jest zazwyczaj, mówi, że musimy zapłacić. Konsument ma 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na pokazie, jak również od umów zawartych przez telefon lub w drzwiach swojego domu. Policjanci radzą, aby nigdy nie podpisywać umów, jeśli nie jesteśmy pewni, co w tych umowach jest.

 

st. asp. Tomasz Bartecki

rzecznik prasowy KPP w Mogilnie

tel. (52) 47 75 272 15,  tel. kom. 507 070 856

[email protected]

 

(KPP Mogilno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%