Zamknij

Mieszkaniec powiatu mogileńskiego oszukany na ekogroszek

11.30, 10.09.2022 KPP Mogilno
Skomentuj fot: Canva.pro
REKLAMA

500 złotych zaliczki na poczet kosztów transportu stracił 36-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który za pośrednictwem mediów społecznościowych chciał kupić węgiel. Po przekazaniu sprzedającemu pieniędzy kontakt z nim się urwał. Policjanci przypominają, aby nie działać pochopnie i uważać na tzw. „super okazje” przy zakupie opału.

Sezon grzewczy niebawem się rozpocznie, a ceny opału są bardzo wysokie. Wiele osób poszukuje najkorzystniejszych ofert sprzedaży węgla, co stanowi pole do popisu dla oszustów.  Ich ofiarą  padł 36-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który znalazł w mediach społecznościowych ofertę sprzedaży ekogroszku w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna zadzwonił na podany numer telefonu i ustalił szczegóły transakcji. Następnie przelał 500 złotych tytułem zaliczki na poczet kosztów transportu. Po przekazaniu sprzedającemu pieniędzy kontakt z nim się urwał.

Policjanci przypominają, aby nie działać pochopnie i uważać na tzw. „super okazje” przy zakupie opału. Każdą internetową transakcję przeprowadzajmy po uprzednim sprawdzeniu firmy i osoby z którą rozmawiamy.

(KPP Mogilno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%