Zamknij

Policja prezentuje filmy z wymuszania i apeluje - nagranie video

18:29, 24.05.2022 | Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy
Skomentuj fot: Pixabay
REKLAMA
Po nagłośnieniu sprawy przez media, do policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy, prowadzących postępowanie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Toruniu, dotyczące szeregu oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych.

Sprawcy działali najczęściej w taki sposób, iż w porze wieczorowo-nocnej przemieszczali się trasami, głównie dwupasmowymi, poszukując potencjalnej „ofiary”. Zajmowali pozycję w tzw. martwym polu widzenia i oczekiwali na zmianę pasa ruchu przez kierowcę, którym za nimi jechał. Następnie, w momencie wyprzedzania, gwałtownie przyśpieszali ustawiając swój pojazd w taki sposób, aby kierowca zmieniając pas ruchu, nie widząc ich w lusterku, po zjechaniu doprowadzał do stłuczki. Sprawcy wykonując ten manewr, chwilowo gasili światła w swoim aucie, stając się tym samym, praktycznie niewidoczni. Po zatrzymaniu samochodów pokazywali zapis z kamerki swojego auta wzbudzając w „ofierze” przekonanie o jej ewidentnej winie i „idąc jej na rękę” namawiali, aby nie wzywać na miejsce policji i dogadać się między sobą.

Stąd apel o zgłaszanie się osób, które od maja 2021 r. do 10 kwietnia 2022 r. brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast, w okolicznościach mogących wskazywać na podobny sposób działania sprawców.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail [email protected]

lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.

 

(Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%