Zamknij

Samorządowcy z regionu na konwencie. Omawiano bieżące sprawy gmin

19.33, 06.12.2022 MP Aktualizacja: 19.55, 06.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dystrybucja węgla z udziałem samorządów, realizacja rządowych programów, w tym m.in. dotyczącego rozwoju dróg w 2022 r. oraz polityki społecznej, to główne tematy posiedzenia Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Janowcu Wielkopolskim. 

Podczas konwentu dyskutowano m.in. o programie „Ciepłe Mieszkanie”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych.

- Program kierowany jest do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe. Dofinansowanie obejmuje wymianę tzw. „kopciuchów”, stolarki okiennej i drzwiowej oraz rekuperacji w domach wielorodzinnych. Mieszkańcy o wsparcie mogą zgłaszać się do siedziby gminy - podkreślił minister Łukasz Schreiber.

[ZT]3846[/ZT]

[ZT]3839[/ZT]

[ZT]3837[/ZT]

Reprezentant rządu w terenie omówił temat zakupu i dystrybucji węgla z udziałem samorządów w województwie kujawsko-pomorskim.

- W naszym województwie węgiel trafił już do ok. 60% samorządów. Pod tym względem województwo kujawsko-pomorskie jest liderem w kraju. Dystrybucją opału zajmuję się wybrana przez miasto firma i mam nadzieję, że do świąt węgiel dotrze już do każdego miejsca w naszym województwie. Jest to surowiec dobrej jakości, który posiada wymagane certyfikaty - zaznaczył wojewoda.

W obradach uczestniczyli również m.in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu Ireneusz Stachowiak, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Sebastian Borowiak, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Zygmunt Borkowski oraz Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Paweł Klamka. 

W trakcie spotkania poinformowano o naborach do Rządowego Programu Rozwoju Dróg w 2023 roku, zasadach realizacji programu "Ciepłe Mieszkanie", inwestycjach drogowych prowadzonych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, a także programach polityki społecznej z uwzględnieniem opieki nad najmłodszymi.

[ZT]3838[/ZT]

W czasie konwentu o sprawach dotyczących gminy Janowiec Wielkopolski opowiedział jej burmistrz Leszek Grzeczka, następnie samorządowcy mieli czas na rozmowy, dyskusje i uwagi odnoszące się do problemów lokalnej społeczności.   

- Bardzo dziękuję za kolejne zaproszenie na konwent burmistrzów. Są to bardzo ważne gremia, gdzie poruszane są bieżące problemy, tematy, które łączą administrację rządową z administracją samorządową - powiedział wojewoda przypominając, że Polski Ład w 2023 przyniesie kolejne 150  milionów złotych na infrastrukturę drogową. 

Podczas konwentu omawiano m.in. temat dodatków węglowych i dystrybucji węgla na terenie kujawsko-pomorskiego.

[ZT]3829[/ZT]

[ZT]3815[/ZT]
 

(MP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%