Zamknij

Dom Kultury w Strzelnie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na "Kujawskie Remiksy", rządowy program NCK, wspierający dziedzictwo kulturowe

10.55, 20.09.2022 Dom Kultury w Strzelnie
Skomentuj fot: DK Strzelno
REKLAMA

Dom Kultury w Strzelnie zaprasza do wzięcia udziału w „Kujawskich remiksach”! Będzie to szereg warsztatów dla dzieci, rodzin oraz młodzieży.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24.09.2022 od godziny 9:30 aż do godziny 16:00. W ramach warsztatów odbędą się następujące wydarzenia:

9:30-12:00 JAK BRZMI STRZELNO? - warsztaty dla dzieci szkolnych i młodzieży

Prowadzący: Rafał Kołacki

Co będziemy robić? Otwierać uszy. A potem dźwiękospacerować, czyli sprawdzać, jak brzmi miasto, i nagrywać jego odgłosy za pomocą profesjonalnych rekorderów i mikrofonów. Z zarejestrowanych podczas warsztatów dźwięków powstanie następnie dziecięcy hymn Strzelna.

10:00-11:00 KUJAWSKIE WYKLEJANKI - warsztaty dla dzieci szkolnych, młodzieży, rodzin

Prowadząca: Kasia Kosmos.


Chyba każdy wie, jak wyglądają stroje i ornamenty kaszubskie, ale czy umielibyście scharakteryzować haft kujawski? Okazja, żeby przypomnieć sobie jego walory nadarzy się już w najbliższą sobotę: wspólnie sprawdzimy, czy istnieje haftowany Minecraft.

11:00-13:00 TWORZYMY KUJAWSKI MURAL! - animacje dla wszystkich!

Prowadząca: Kasia Kosmos

Za pomocą techniki szablonowej stworzymy wspólnie mural inspirowany elementami haftu kujawskiego. Malowidło stanie się wyjątkową pamiątką dla jego twórców i ozdobą dla miasta.

14:00-16:00 LEGENDARNIE! - rodzinne warsztaty komiksowe

Prowadząca: Kasia Kaczmarek

Podania kujawskie to nie tylko król Popiel i myszy. Jak zmieniały się lokalne legendy na przestrzeni dziejów? Czy w okolicy także dziś krążą przekazywane z ust do ust fantastyczne opowieści? Podczas warsztatów rodzinnych poznamy tradycyjne przekazy i wymienimy się zasłyszanymi tu i ówdzie współczesnymi legendami miejskimi. Następnie, na podstawie wybranych, dawnych i aktualnych motywów stworzymy osadzone w lokalnych realiach komiksy.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2RhGBmZWs

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, obowiązują zapisy na warsztaty (mail / [email protected] lub sms / 573 743 375)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

Program EtnoPolska jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych i regionalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe.

(Dom Kultury w Strzelnie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%