Zamknij

II etap Przebudowy Domu Kultury w Strzelnie

10:35, 28.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dom Kultury w Strzelnie otrzymał 450 tys. zł dotacji z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację II etapu Przebudowy Domu Kultury w Strzelnie.

Zadanie „Przebudowa Domu Kultury w Strzelnie etap II” będzie kontynuacją wcześniej podjętych prac przebudowy sceny oraz będzie kolejnym etapem przywracania sali dawnej użyteczności.

Pierwsza część (realizowana od 1 marca 2022 do 31 lipca 2022) obejmowała wszelkie prace przygotowawcze. Tą część zadania rozpoczęliśmy od rozpisania procedury przetargowej, w ramach której został wyłoniony wykonawca: firma PHU EL-ROM Adama Śmigielskiego. Podpisanie umowy z wykonawcą prac odbędzie się w czwartek 28.07.2022 o godzinie 11:00 w Urzędzie Miejskim w Strzelnie. Całkowita wartość zadania wynosi 827 tys. zł. Wkład własny zostanie pokryty przez gminę Strzelno dzięki staraniom Burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego i akceptacji Rady Miejskiej w Strzelnie.

Remont rozpocznie się w sierpniu i obejmować będzie przebudowę sali widowiskowej o powierzchni blisko 250 m kw.
Składać się będzie z następujących prac:
1. Roboty budowlane
a) roboty przygotowawcze i rozbiórkowe (zabezpieczenie miejsca budowy, demontaż wentylacji, grzejników, wyposażenia sceny, obicie tynków na ścianach, rozbiórka ścian wewnętrznych, rozbiórka pomieszczeń dawnej kabiny projekcyjnej, wykucie bruzd na okablowanie),
b) wykończenie ścian (nowe tynki w całej sali, malowanie, montaż 78 m kw. paneli akustycznych na ścianach, uzupełnienie tynków w łazienkach),
c) stolarka drzwiowa (renowacja drewnianych drzwi wejściowych do sali widowiskowej oraz wymiana drzwi wyjściowych z sali na zewnątrz),
2. Instalacje sanitarne:
a) nowe rury kanalizacyjne w łazienkach,
b) montaż nowego hydrantu ppoż.,
c) budowa nowego systemu wentylacji i klimatyzacji sali (zakup i montaż centrali wraz z agregatem, wentylatorów, wyrzutni i przewodów),
3. Instalacje elektryczne (montaż nowej rozdzielni, wymiana wszystkich pozostałych przewodów instalacji elektrycznej, oświetlenie LED, zakup nowych lamp, zakup dwóch reflektorów scenicznych).

Podsumowując - sala zostanie całkowicie przebudowana. Zostanie wymieniona instalacja elektryczna, system wentylacji. Zainstalowane zostaną elementy poprawiające akustykę. Przygotowane zostanie stanowisko akustyka z wyprowadzonymi w specjalnym korycie kablami do sterowania nagłośnieniem. Sala będzie pomalowana, zyska nową podłogę dywanową i oświetlenie, które podkreśli jej architekturę i charakter. Całość zostanie dostosowana do wymogów p.poż oraz do odbioru przez osoby niepełnosprawne.

Całość została zaprojektowana i skosztorysowana przez zespół zawodowców branżowych, których celem przy pracach projektowych była eliminacja problemów zastanych w ponad 100–letnim budynku zastosowanie takich rozwiązań by zachować uniwersalne wykorzystanie sali, gdyż jest ona jedyną salą posiadającą scenę w mieście.

Inwestycja pozwoli dostosować naszą instytucję do obecnie panujących standardów w dziedzinie prowadzenia działalności kulturalnej. Zeszłoroczny remont sceny czy też zakupy nowych instrumentów oraz sprzętu elektronicznego sprawiają, że nasza instytucja ponownie stoi na ścieżce rozwoju a nie stagnacji.

[ZT]3113[/ZT]

[ZT]3112[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%