Zamknij

Strzelno, Mogilno, Wronowy i Wylatowo. Będą zmiany wśród księży! [FOTO]

13:29, 17.06.2022 | PB
Skomentuj
REKLAMA

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie 1 lipca br. Niektóre dotyczą powiatu mogileńskiego.

W Strzelnie ksiądz Marcin Korybalski mianowany został audytorem w Trybunale Metropolitalnym przy zachowaniu  obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie.

Ks. Krzysztof Tarbicki, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i  parafii pw. św. Apostołów Piotra  i Pawła w Wylatowie zwolniony został z obowiązków proboszcza w Wylatowie i  mianowany dodatkowo proboszczem parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach. 

W Mogilnie ksiądz Przemysław Franek zwolniony został z obowiązków administratora parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku i mianowany  proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie.

Ks. Tomasz Niedbalski został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii  pw. MB Nieustającej Pomocy w Mogilnie i mianowany wikariuszem w  parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.

Ks. Michał Szalaty został zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława (fara)  we Wrześni i mianowany wikariuszem w parafii pw.  MB Nieustającej Pomocy w Mogilnie.

[FOTORELACJA]416[/FOTORELACJA]

[ZT]2863[/ZT]

[ZT]2856[/ZT]

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%