Zamknij

DK w Strzelnie zaprasza do upamiętnienia zmarłego kanonika

13:15, 13.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 14.01.2022 odbędą się uroczystości pogrzebowe wieloletniego proboszcza naszej parafii, Księdza Kanonika Ottona Szymków. O godzinie 17:30, w parafii p.w. Św. Trójcy w Strzelnie, wierni będą mieli możliwość uczestnictwa w różańcu w intencji zmarłego Kapłana. Następnie o godzinie 18:00 odbędzie się msza św. pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego Archidiecezji Gnieźnieńskiej Ks. Kan. Zbigniewa Przybylskiego.

Mając na uwadze jak szanowanym człowiekiem był zmarły Ks. Kan. Otton Szymków oraz troskę o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, każdy będzie miał możliwość oglądania pożegnalnej mszy św. dzięki transmisji „na żywo” na Facebooku Domu Kultury w Strzelnie.

Zapraszamy do upamiętnienia naszego Proboszcza, Honorowego Obywatela Miasta Strzelna, w Urzędzie Miejskim w Strzelnie, gdzie wystawiona została księga kondolencyjna poświęcona zmarłemu.

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński zachęca również do wspólnego przeżywania żałoby poprzez wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań symbolicznych świec, mających posłużyć za podziękowanie dla Księdza Proboszcza za wiele lat aktywnej pracy na rzecz naszego miasta. Inicjatywa ma się odbyć w nadchodzący piątek, 14.01.2022 o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego upamiętnienia postaci Ks. Kan. Ottona Szymków.

[ZT]1846[/ZT]

[ZT]1844[/ZT]

[ZT]1840[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%