Zamknij

Kujawianka przegrywa z Olimpią Dąbrowa w I rundzie Pucharu Polski

10:26, 12.08.2024 MP Aktualizacja: 14:47, 13.08.2024
Skomentuj

Wczoraj Kujawianka przegrała z Olimpią Dąbrowa 1:2 w spotkaniu I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu bydgoskiego. Mecz mógł rozpocząć się pomyślnie dla drużyny Kujawianki, kiedy w 8. minucie Piotr Kwiatkowski miał doskonałą okazję na strzelenie gola, jednak jego uderzenie minimalnie minęło bramkę.

Jak informuje Kujawianka niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na gospodarzu. W 13. minucie, po solowej akcji Roberta Śmigielskiego, Olimpia objęła prowadzenie. Kujawianka zdołała wyrównać tuż po rozpoczęciu drugiej połowy dzięki trafieniu Macieja Trębusiewicza. Mimo optymistycznego początku drugiej części meczu, błąd Marcina Ciecierskiego w 61. minucie, który podał piłkę przeciwnikowi, zakończył się stratą drugiego gola. Zawodnik Olimpii wykorzystał sytuację, kierując piłkę do bramki Kujawianki.

Do końca spotkania gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, jednak mimo kilku dogodnych sytuacji piłka nie znalazła drogi do siatki. Mecz zakończył się wygraną Olimpii, która awansowała do II rundy Pucharu Polski.

W trakcie meczu doszło do kilku zmian w składzie Kujawianki:

• W 54. minucie Piotr Konieczka zastąpił Bielaka, a Bilski wszedł na boisko za Sadowskiego.
  • W 63. minucie Kubaszewski zastąpił Kwiatkowskiego.
  • W 74. minucie Romblewski wszedł na boisko za Marciniaka.

Mimo porażki, Kujawianka zaprezentowała ambitną grę, jednak to Olimpia Dąbrowa cieszy się z awansu do kolejnej rundy.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!