Zamknij

Sportowy przegląd tygodnia w gminie Strzelno

16:50, 03.02.2024 Zebrała I.R. Aktualizacja: 17:36, 03.02.2024
Skomentuj Canva.pro Canva.pro

Drużyna z ZSP nr 2 im. J. Dałkowskiego zdobyła I miejsce w ćwierćfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Dziewczęta na co dzień trenują także w klubie sportowym UKS Mata.

ZESPÓŁ SZKOLNO -PRZEDSZKOLNY NR2 im.J.Dałkowskiego w Strzelnie

I MIEJSCE W ĆWIERĆFINALE WOJEWÓDZKIM

30.01.2024r. w naszej szkole odbył się ĆWIERĆFINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Do rywalizacji sportowej stanęły 3 drużyny:

ZSP OSIĘCINY

SP Nr2 GNIEWKOWO

ZSP Nr2 STRZELNO

Drużyna naszej szkoły wygrywa dwa mecze, mamy I MIEJSCE i awans do półfinału wojewódzkiego.

Kolejność spotkań:

GNIEWKOWO-STRZELNO 3:19

OSIĘCINY-GNIEWKOWO 5:2

STRZELNO-OSIĘCINY 18:1

Brawo dziewczyny. Za tydzień półfinał.

Skład drużyny:

Pacia H., Czobot J., Szparagowska L., Adamczak M., Leśna I., Stanek J., Kaźmierczak J., Siekacz N., Zakęś W., Skrzypczak J., Poliwka K., Wiśniewska L.

Trener: MARIA IGNACZAK

Drużyna UKS Olimp w poniedziałek 29 stycznia zagrała mecz z Tarantem Wójcin. Na stronie UKS Olimp czytamy:

Pograne z Tarantem

Dziś udaliśmy się do Jezior Wielkich, w ramach treningu zagrać mecz z Tarantem Wójcin

Dziękujemy drużynie przeciwnej za zaproszenie i świetną grę

Dziś do drużyny Orlika ,trener zaprosił zawodnika z grupy Skrzat Fabiana Wawrzyniaka,Fabian poradził sobie świetnie,z starszymi zawodnikami ,strzelił nawet bramkęBrawo Fabian

Brawo cała drużyna

Nasza młodzież nieznacznie uległa zawodnikom MKS Brodnica. Na stronie fb klubu czytamy:

Nieznaczną porażką 29:32 zakończył się wczorajszy wyjazd do Brodnicy. Udaliśmy się tam z dwoma seniorami Filipem Śmigielskim i Michałem Wiśniewskim i juniorami by bronić pozycji lidera.

Jechaliśmy z nastawieniem, że czeka nas ciężki bój, że rywal mocno się postawi, ale nie, że będzie ich aż tylu.

Mimo to nasi młodzi zawodnicy od początku twardo walczyli, stąd też na tablicy co chwilę widniał wynik remisowy. Niestety końcówka pierwszej połowy należała do rywali, którzy na przerwę schodzili prowadząc 14:8.

Po zmianie stron nadal traciliśmy dystans do gospodarzy, aż strata w pewnym momencie sięgnęła 9 bramek (13:22 w 41. min.). Jednak Alfa jak to Alfa broni tradycyjnie składać nie chciała i rozpoczęła się gonitwa. W ciągu 5 minut połowa strat została odrobiona. Kolejne minuty znów były wyrównane. Nasi znów przyspieszyli, by na 7 minut przed końcem zniwelować straty do 1 bramki (26:27). Jeszcze 5 minut przed końcem nadal była tylko minimalna strata, niestety końcówka była pod kontrolą wszystkich naszych rywali i to oni ostatecznie wygrali 32:29.

MKS Brodnica - Alfa 99 Strzelno 32:29 (14:8)

Alfa: W. Fik, M. Wiśniewski, J. Wegner - F. Śmigielski 8 bramek, O. Winiarczyk 7, T. Piotrowicz 4, M. Oliwkowski 3, Sz. Wajdel 3, M. Sajniak 2 (4 min. kary), E. Jankowiak 1, Sz. Tomaszewski 1, W. Błochowicz (2), A. Kwiatkowski, Ł. Wiśniewski, H. Konieczny, B. Paluch,

Sponsorzy i partnerzy:

Jutro 04.02 mecz sparingowy rozegra drużyna LZS Kujawy Markowice z KS Piast Kołodziejewo. Zapraszamy do kibicowania