Zamknij
REKLAMA

Norbert z kujawskich Bożejewic inspiracją dla wielu rówieśników i nie tylko!

16:42, 17.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dwa lata temu portal wwww2.laczynaspilka.pl poświęcił swój artykuł Norbertowi Pamfilowi, piłkarzowi z kujawskich Bożejewic. Nastolatek rozwija swoją piłkarską pasję choć w  życiu prywatnym walczy z chorobą nowotworową. Od publikacji artykułu Szymona Tomasika minęło dwa lata ale młody piłkarz jest obecny wciąż na murawie.

O Norbercie Pamfilu można było przeczytać blisko 5 lat temu w portalu MojaKruszwica.pl który to wielokrotnie publikował apele do mieszkańców o  niesienie pomocy dla nastolatka z Kruszwicy. Pomogli mieszkańcy Kruszwicy i lokalne organizacje. Zorganizowano nawet turniej charytatywny.

O sprawie  dzielnego nastolatka przypomniał dwa lata temu redaktor Szymon Tomasik. Norbert będąc jeszcze zawodnikiem Gopła otrzymał diagnozę mówiącą o tym, że będzie musiał zmagać się z nowotworem.

- Guz w klatce piersiowej był większy od pięści. Umiejscowił się tak, że nie można było usunąć go operacyjnie. Uciskał mi prawe płuco, oddychałem właściwie jednym, lewym. Do tego miałem napady nocnych potów i gorączki. Sytuacja była bardzo poważna. Uświadomiłem sobie to dopiero w trakcie leczenia. Na początku nie byłem chyba tego świadomy, dopiero z czasem musiałem się gdzieś z tym oswoić i dowiedzieć się, jak to wygląda - wspomina na łamach "Łączy nas piłka" Norbert.

Nastolatek musiał przejść wymagane leczenie polegające na chemioterapii i radioterapii. W 2017 roku portal MojaKruszwica.pl poinformował, że Norbert wygrywa z ciężką chorobą. Sam nastolatek wskazał, że wynik meczu Norbert-Ziarnica wynosi 1:0. Mimo trudności z piłki nigdy nie zrezygnował. Od wiosny 2019 roku dołączył w barwach Kujaw Markowice.

– Miałem blisko, bo to wioska obok moich Bożejewic, wiedziałem też, że będę miał szansę na regularną grę. Wybór był prosty – śmieje się.

Jak wygląda dzisiaj historia Norberta? Wciąż gra i udziela się na piłkarskim boisku. Więcej na ten temat w archiwalnym już artykule redaktora Szymona Tomasika tutaj.

[ZT]2865[/ZT]

[ZT]2864[/ZT]

[ZT]2850[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%