Zamknij

Senator Brejza chce 20 mln zł z budżetu Państwowej Komisji Wyborczej przesunąć na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy.

08.12, 17.01.2023 Łukasz Religa, Portal Kujawski Aktualizacja: 08.19, 17.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek Senat RP przyjął stanowisko wobec ustawy budżetowej na 2023 rok, którą jeszcze przed końcem roku uchwalił Sejm RP. Senat w swoich poprawkach chce ograniczyć budżet mediów publicznych o 2,7 mld zł, zamiast tego zwiększyć o 6,5 mld zł wydatki na NFZ, w tym 2 mld zł na leczenie chorób nowotworowych. W tym projekcie mamy też dwie poprawki lokalne.

Senatorowie Andrzej Kobiak i Krzysztof Brejza wnieśli, aby zapisać 20 mln zł, kosztem budżetu Instytutu Pamięci Narodowej na rozbudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław. Senator Brejza chce też 20 mln zł z budżetu Państwowej Komisji Wyborczej przesunąć na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy.

Obie poprawki senatorowie przyjęli, zatem znalazły się w stanowisku Senatu RP. Teraz do tego stanowiska odniesie się Sejm, najprawdopodobniej na najbliższym posiedzeniu w przyszłym tygodniu. Sejm może poprawki Senatu utrzymać lub odrzucić.

W Senacie w tym roku nie pojawiły się inne poprawki lokalne jak np. kwestia dofinansowania rekultywacji terenów po zakładach chemicznych Zachem. Oznacza to, że ten temat już w pracach nad budżetem na 2023 rok nie będzie dyskutowany.

We wspomnianym zwiększeniu wydatków na zdrowie w kwocie 6,5 ml zl zapisano też 1 mld zł na oddłużanie szpitali, co wydaje się kwestią ważna dla powiatu inowrocławskiego z uwagi na pogarszającą się sytuację finansową szpitala w Inowrocławiu.

[ZT]4050[/ZT]

[ZT]4041[/ZT]

(Łukasz Religa, Portal Kujawski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mieszkaniec Mieszkaniec

0 0

Najlepiej z budżetu Senatu RP, z kosztów senatorów na zagraniczne ,, wycieczki,,!!!! 18:19, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%