Zamknij

Jakie auta są przyjmowane przez skupy?

11:21, 26.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:21, 26.10.2022

Skupy znane są z tego, że bardzo szybko przeprowadzają transakcję. Tak jak zwykła sprzedaż przez ogłoszenie może zająć parę miesięcy, w skupie trwa to raptem kilka dni, do tego skup sam organizuje transport i przygotowuje umowę. Czy jednak da się w ten sposób sprzedać każdy samochód? 

Czy skup jest lepszy od samodzielnej sprzedaży? 

Jeśli chodzi o samochody nowe i w bardzo dobrym stanie, to rzeczywiście skup nie wydaje się najkorzystniejszym posunięciem. Auto, które ma góra dwa, trzy lata, od pierwszego właściciela, działające bez zarzutu i zadbane, to wielka gratka na rynku wtórnym i bardzo szybko udaje się znaleźć chętnych nabywców gotowych zapłacić korzystną dla sprzedającego cenę. Skup w takim przypadku zaoferuje cenę niższą od tej rynkowej, dlatego opłaci się to tylko osobie, która naprawdę potrzebuje pieniędzy na już. 

Większość używanych samochodów nie jest jednak aż tak atrakcyjna i sprzedający muszą uzbroić się w cierpliwość. Wynegocjowana samodzielnie cena też nie zawsze okazuje się dla sprzedawcy satysfakcjonująca, podczas gdy skup może zaoferować więcej niż prywatni klienci na rynku wtórnym i do tego jeszcze oszczędza się mnóstwo czasu. Sprzedając auto do skupu nie trzeba nawet sprzątać swojego pojazdu, ani tym bardziej dokonywać w nim drobnych napraw. 

Jakie samochody mogą trafić do skupu? 

W miejscach takich jak skup aut w Toruniu - https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/ można sprzedać niemal każdy pojazd. Skupy przyjmują samochody z dowolnego rocznika, mające kilku właścicieli, po stłuczkach, poważnych remontach, z licznymi usterkami. Do skupu można też sprzedać samochód powypadkowy, którego uszkodzenia kwalifikują pojazd do kasacji, a nawet auta zalane w powodzi. 

Przebieg oraz sposób użytkowania auta, tak istotny przy samodzielnej sprzedaży osobie prywatnej, są mało istotne, gdy drugą stroną umowy jest skup – nie ma problemu ze sprzedażą aut firmowych, poleasingowych, dostawczych, sprowadzanych z zagranicy. Niektóre skupy mogą mieć pewne ograniczenia co do marek albo roczników, ale nie brakuje miejsc, w których przyjmowane są również te bardzo stare czy nietypowe samochody. 

Jak przebiega transakcja w skupie? 

Dla kierowcy taka transakcja jest wyjątkowo wygodna. Skup aut w Inowrocławiu - https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/ ma swoją stronę internetową, gdzie można złożyć zapytanie i krótko opisać swój samochód – pomoże to dokonać wstępnej wyceny. Pierwsza oferta skupu nie jest wiążąca i można szukać dalej, jeśli cena wydaje się właścicielowi zbyt niska. Drugim etapem jest zazwyczaj wizyta pracownika skupu i oględziny auta. Efektem oględzin jest cena, którą skup jest skłonny zapłacić za dany samochód, ale klient wciąż ma prawo odmówić transakcji i poszukać lepszej oferty. 

Jeśli jednak cena jest dobra, można od razu przejść do podpisania umowy. Formalności w skupie trwają krótko, niemniej klient powinien dokładnie zapoznać się z treścią wszystkich dokumentów, zanim złoży na nich swój podpis. Skupy przeważnie rezygnują ze składki OC, więc po sfinalizowaniu transakcji można zgłosić się do ubezpieczyciela po zwrot niewykorzystanej części.  

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%