Zamknij

Czy gmina Strzelno będzie miała światłowód? Wszystko zależy od mieszkańców okolicznych wiosek

18:38, 04.08.2022 | I.R.
Skomentuj fot: Pixabay
REKLAMA

Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński wystosował pismo do sołtysów w związku z rozmowami, jakie są prowadzone z firmą Orange, która kładzie na terenie miasta Internet światłowodowy.

W związku z wysokim zaawansowaniem prac projektowych budowy sieci światłowodowej na terenie miasta Strzelna oraz trwających rozmowach o poszerzeniu tych projektów również o inne miejscowości zwracamy się  prośbą o sporządzenie list gospodarstw domowych chcących korzystać z budowanych mediów. Listy te stanowić mają poparcie wniosków Gminy Strzelno o rozszerzenie planowanych inwestycji również o wsie z terenu naszej Gminy, które łączy światłowodowych jeszcze nie posiadają.

Sporządzona przez nas prezentacja potencjalnego rynku dla operatora będzie ważnym argumentem negocjacyjnym, co mamy nadzieję przełoży się na konkretne decyzje biznesowe operatora Orange a finalnie, w szybkim czasie doprowadzi do podłączenia szybkiego internetu również we wsiach naszej Gminy.

Sołtys Jeziorek prosi mieszkańców o kontakt pod nr tel: 513 712 320

W rozmowie z redakcją Sołtys Markowic Dawid Nowak powiedział, że mieszkańcy mają Internet światłowodowy z firmy Serwnet, którą obecnie przejęła Vectra i raczej mieszkańcy pozostaną przy tej firmie, ponieważ są zadowoleni z prędkości, jakie firma udostępnia.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy innych wiosek z chęcią skorzystają z podłączenia światłowodu.

(I.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Piotr Piotr

0 0

Dokładnie tak jak pan Nowak mówi. W Strzelnie też jest światłowód. Kilka lat temu zakładała go firma ServNet. Wszystko działa bez zarzutu po co zmieniać mi na Orange. A kto nie chciał mieć wtedy światłowodu to nie ma. 06:39, 05.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GosiaGosia

0 0

Ja chciałam mieć światłowód, ale mieszkam nieco dalej od centrum i zostałam pominięta. Pewno wiele osób spotkało się z odmową 20:17, 06.08.2022


0%