Zamknij

Politycy PiS ruszyli agitować za Nawrockim. Byli w Jeziorach Wielkich

21:32, 10.03.2025 Aktualizacja: 06:42, 19.03.2025
Skomentuj

Bydgoscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają objazd po regionie. W ramach kampanii wyborczej będą odwiedzać wszystkie gminy w okręgu bydgoskim, zachęcając do poparcia kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego. W programie spotkań przewidziano rozmowy z mieszkańcami oraz udział gości specjalnych.

- Chcemy zapoznać mieszkańców regionu z planem wyborczym Karola Nawrockiego, który opiera się na czterech filarach: dobrobycie, normalnym państwie, bezpiecznej Polsce i rozwoju - poinformował poseł PiS, Łukasz Schreiber.

W ostatnim tygodniu politycy odwiedzili m.in. Kruszwicę oraz Jeziora Wielkie.

O programie wyborczym Karola Nawrockiego opowiedział poseł na Sejm Łukasz Schreiber oraz poseł Marcin Horała. 

Program Karola Nawrockiego, nazwany „Planem 21”, obejmuje zakres reform dotyczących gospodarki, podatków, inwestycji, edukacji i polityki społecznej. Zawiera propozycję obniżenia podatków, w tym VAT do 22%, oraz wprowadzenie zerowego PIT dla rodzin z dwójką lub większą liczbą dzieci. Kandydat zapowiada także uproszczenie systemu podatkowego oraz konstytucyjną ochronę obywateli przed podatkiem katastralnym i opodatkowaniem dziedziczenia. W sferze gospodarczej kluczowym punktem jest wprowadzenie tzw. „Budżetowego pancerza”, mającego chronić finanse publiczne przed nadużyciami i wyłudzeniami.

Schreiber podkreślił najważniejsze założenia kandydata dotyczące polityki obronnej, gospodarki oraz suwerenności energetycznej. Wskazywał, że Nawrocki dąży do wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej poprzez budowę silnej armii, niezależność energetyczną opartą na rozwoju elektrowni jądrowych oraz stanowcze stanowisko wobec polityki migracyjnej Unii Europejskiej.

Zapowiedział, że jednym z priorytetów kandydata jest zwiększenie liczebności polskiej armii do 300 tysięcy żołnierzy, co uczyniłoby ją największą siłą lądową NATO w Unii Europejskiej. Ponadto, podkreślono konieczność zadbania o prestiż służby wojskowej oraz jej odpowiednie finansowanie. Krytycznie podsumowano także rządy Koalicjo Obywatelskiej oraz Konfederację.

Dyskutowano o znaczeniu strategicznych inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, oraz o konieczności zapewnienia zrównoważonego rozwoju wszystkich regionów Polski. Podczas spotkania podkreślono, że program Karola Nawrockiego zakłada zarówno rozwój wielkich projektów infrastrukturalnych, jak i wsparcie dla lokalnych inwestycji, które mają przyczynić się do zmniejszenia różnic pomiędzy bogatszymi i biedniejszymi regionami kraju. Kandydat proponuje także wprowadzenie ulgi podatkowej dla pracowników za przepracowane nadgodziny, co ma poprawić sytuację na rynku pracy i przyczynić się do wzrostu dochodów Polaków.

Poruszono również temat polityki energetycznej, gdzie podkreślono sprzeciw wobec Zielonego Ładu w obecnej formie oraz konieczność przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Wskazywano, że odejście od paliw kopalnych powinno nastąpić dopiero wtedy, gdy Polska będzie dysponowała odpowiednią liczbą elektrowni jądrowych, co zapewni stabilne dostawy energii.

Ostatnie sondaże 

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", w wyścigu o urząd prezydenta Polski prowadzi Rafał Trzaskowski, który może liczyć na poparcie 37 proc. respondentów. Drugie miejsce zajmuje Sławomir Mentzen z wynikiem 22 proc., wyprzedzając Karola Nawrockiego, który z 21 proc. głosów zamyka podium.

Pozostali kandydaci pozostają wyraźnie w tyle. Na Szymona Hołownię, kandydata Trzeciej Drogi, zagłosowałoby 8 proc. badanych, natomiast Magdalena Biejat (Lewica) i Grzegorz Braun uzyskali po 3 proc. poparcia. Krzysztof Stanowski oraz Adrian Zandberg (Razem) mogą liczyć na 2 proc. głosów.

Jak zauważa "Super Express", znaczna część elektoratu Lewicy woli poprzeć Trzaskowskiego niż kandydatkę swojego ugrupowania. Magdalena Biejat mogłaby liczyć na jedynie 27 proc. głosów wśród sympatyków Lewicy, podczas gdy aż 52 proc. wyborców tej partii wskazuje na kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Podobna tendencja widoczna jest wśród wyborców Trzeciej Drogi. Na Trzaskowskiego zagłosowałoby 24 proc. z nich, natomiast na Szymona Hołownię – 54 proc.

Z sondażu wynika także, że Karol Nawrocki, kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość, nie zdołał przekonać całego elektoratu tej partii. Na prezesa IPN głosowałoby 74 proc. zwolenników PiS, natomiast 16 proc. z nich skłania się ku Mentzenowi. Kandydat Konfederacji cieszy się także pewnym poparciem wśród wyborców Trzeciej Drogi – 6 proc. respondentów tej formacji wskazało go jako swojego faworyta.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 7-9 marca br. na reprezentatywnej próbie 1015 dorosłych Polaków.

[ZT]11301[/ZT]

[ZT]11300[/ZT]

(PB, fot. archiwum mojakruszwica.pl/Spotkanie w Kruszwicy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazstrzelno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%