Zamknij

Wojewoda podziękował służbom i zaapelował do samorządowców w województwie

07.55, 20.02.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował wszystkim służbom za zaangażowanie w działania związane z usuwaniem skutków silnych wichur, które przeszły przez Polskę.

Wojewoda spotkał się wczoraj (19.02) z samorządowcami na sztabie kryzysowym w związku z wichurami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestniczyło w nim ponad 107 samorządowców. Do samorządowców Mikołaj Bogdanowicz zwrócił się z prośbą o jak najszybsze prowadzenie działań umożliwiających wypłatę zasiłku celowego do 6 tys. zł na tzw. pomoc doraźną dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych, a także o pilne powołanie komisji do spraw szacowania strat.

- Bardzo dziękuję wszystkim służbom – w szczególności funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych za pełne zaangażowanie oraz profesjonalne interwencje podejmowane w związku z wichurami, które ostatniej doby przeszły przez województwo - informuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Wojewoda przedstawił także bilans strat. Służby przyjęły około 4 tysięcy zgłoszeń atmosferycznych. Uszkodzonych zostało 505 dachów. Zerwaniu uległo 61 dachów. Oprócz tego strażacy zmagali się z usuwaniem powalonych drzew, zablokowanych dróg oraz zerwanych trakcji linii energetycznych. 

- Przekazaliśmy plandeki na uszkodzone i zerwane dachy. 10 plandek powędrowało do Golubia Dobrzynia, 10 do Inowrocławia i 12 do Radziejowa. Przekazaliśmy agregaty prądotwórcze do Poledna w powiecie świeckim i do Rojewa w powiecie inowrocławskim - wylicza wojewoda.

Stanowiska dyżurnych są wzmocnione od piątku do odwołania. Szpitale w Tucholi i Grudziądzu mają przywrócone zasilanie – wcześniej korzystały z agregatów prądotwórczych PSP.

- Dziękuję firmom energetycznym ENEA i Energa S.A., które intensywnie pracują nad przywróceniem zasilania u wszystkich mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkie brygady pogotowia energetycznego są w terenie i pracują. Początkowo pozbawionych prądu było ok. 115 tys. odbiorców, obecnie bez zasilania jest 57 tys. odbiorców.

[ZT]2091[/ZT]

[ZT]2078[/ZT]

[ZT]2057[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%