UKS Alfa 99 Strzelno pokonuje Brodnicę trzema punktami

10:42, 26.10.2022 UKS Alfa 99 Strzelno Aktualizacja: 10:47, 26.10.2022
Skomentuj UKS Alfa 99 Strzelno UKS Alfa 99 Strzelno

UKS Alfa 99 Strzelno poinformowała na swojej stronie o sukcesie podopiecznych, którzy na wyjeździe pokonali trzema punktami drużynę MKS Brodnica.

Cenne 3 punkty wywalczyli dziś nasi juniorzy młodsi, którzy na wyjeździe pokonali MKS Brodnica 39:36 (23:22).

Hala w Brodnicy jest zawsze trudnym terenem, dlatego z respektem, ale też dużą wolą zwycięstwa podeszli do tego spotkania nasi zawodnicy. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącego prowadzenia. Wynik oscylował cały czas wokół remisu, a na przerwę nasi zawodnicy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem 23:22.

Początek drugiej połowy był nadal wyrównany. Z czasem jednak przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze, którzy w pewnym momencie wyszli nawet na 3 - bramkowe prowadzenie. Nasi nie pozostali dłużni i stopniowo zmniejszali stratę, doprowadzając w 50. min do remisu. Ostatnie 10 minut to już był koncert gry naszych zawodników, którzy ostatecznie wygrali 39:36

• MKS Brodnica - Alfa 99 Strzelno 36:39 (22:23)
  • Alfa: J. Wegner - Sz. Tomaszewski 9 goli, O. Winiarczyk 8 (2 min. kary), T. Piotrowicz 7 (2), A. Kwiatkowski 6 (2), Sz.Wajdel 6, W. Błochowicz 3, M. Karmonik
  • Trener: Bartłomiej Zbytniewski
  • Kierownik drużyny: Michał Piotrowicz
  • Sedziowali: Arkadiusz Kaniecki, Mateusz Sarnowski (oboje Brodnica)